toner

Główne typy druku na rynku personalnym

Rynek przeznaczony dla osób prywatnych nieco różni się od tego fabrycznego. Nie raz drukarnie wydają kilkaset tysięcy złotych, aby móc taniej o grosz na 100 stronach wydrukować swoją gazetę w kilku tysiącach egzemplarzy tygodniowo. Tak się właśnie składa, że coraz większa liczba osób ma większe wymagania co do jakości druku właśnie dla siebie.

Konsument ma zawsze rację

Jeśli klient chce lepszej jakości to według zasady ją mu dostarczymy. Tak się właśnie składa, że coraz więcej osób jest przekonanych do jakości drukarek. Dlatego też coraz więcej firm ku temu trendowi idzie. Osoby prywatne wolą kupić drukarkę raz na 3 lata, zamiast nową co roku. W USA ta moda już przeszła i prawie każda osoba korzysta z drukarki laserowej, która w samej sobie jest droższa.

Druk atramentowy

Zaczniemy od najmłodszego oraz coraz rzadziej rozwijanego pomysłu, czyli druku atramentowego. To czysty fenomen lat 90-siątych. Do dziś wiele osób kupuje drukarki właśnie z takim drukiem. Są one tańsze, jest więcej zamienników, a co najważniejsze rzadko się psują. Jednak po cichu w 2012 roku wprowadzono do jego największego konkurenta parę zmian, które grają naprawdę pierwsze skrzypce. Zobaczmy zatem o co tutaj chodzi!

Druk laserowy

Inni nazywają go również cyfrowym. To jeden z najdroższych rodzajów druku jaki do 2000 roku istniał. Dziś nie jest on wcale tak drogi. Właśnie dlatego, że firmy zauważyły w nim potencjał. Dzięki inwestycjom takich firm jak na przykład HP, czy Cacon dziś możemy cieszyć się tańszym drukiem oraz porównywalną ceną do drukarek atramentowych. Oferuje on niesamowitą jakość druku połączoną z szybkością i precyzją. Jest to idealny wybór dla wymagających firm oraz dbających o swój wizerunek. Od 2012 roku warto również kupić go do swojego domu, bo druk już wcale nie jest taki drogi.

6 myśli na temat “Główne typy druku na rynku personalnym

  1. Bardzo się cieszę, że ktoś coś takiego wymyślił 🙂

  2. Ja mam drukarkę laserową i się zastanawiam, czy nie kupić nowszej 🙂

  3. Polecicie mi jakąś drukarkę do domowego biura do 700 złotych? Liczy się dla mnie jakość. Może być czarno-biała, a co do cen tuszu nie oszczędzam.

  4. Druk atramentowy na pewno się opłaca 🙂

  5. Ogólnie nie lubię używać własnej drukarki, ale wpis jest okey

Dodaj komentarz