Ricoh - drukarka opatrzona numerem SP 112

Najlepsza drukarka do 300 złotych

Dziś trochę na ubogo. Porozmawiamy o drukarkach, ale nie tych za 1000 złotych … Dziś o drukarkach za niecałe 300 złotych, czyli mała suma jak na taką kupę sprzętu. Rozważmy również opcję zakupu droższej drukarki, a jeśli tak to co kupić dodatkowo i na co zwracać uwagę.

Marka

Jak wiemy większość ceny jest ustalana przez markę. Jeśli jest ona rzadko spotykana to produkt kosztuje relatywnie mniej. Jeśli jest ona lepszej jakości, wypromowana i z ugruntowaną historią na polu tworzenia takich elektronarzędzi to w tym przypadku cena jest odpowiednio droższa. Tak jest z HP i marką Brother. Obydwie marki mają ponad 80% rynku w swoim zasięgu. Co z resztą? Canon posiada 15%, co daje tylko 5% tanich drukarek. Dlaczego takie małe zapotrzebowanie jest na drukarki klasy drugiej? Czy są one aż tak słabe?

Ludzie nie znają się na drukarkach

I to jest chyba największy błąd. Często kupują markę oraz dobry produkt, który został polecony przez znajomego, bo po prostu nie opłaca się mu wyszukiwać informacji na ich temat. Takie kupowanie w ciemno ma oczywiście swoje jakże ciemne strony. Słabsza jakość do ceny to jedna z tych. Oczywiście jeśli Cię stać to kupuj.

Ricoh – drukarka opatrzona numerem SP 112

To drukarka, która z pozoru wyda wam się na sam początek mała, ale potrafi naprawdę dużo. Polecam ją dla osób, których interesuje przede wszystkim drukowanie dokumentów, umów, czy też innych czarno-białych treści. Drukarka oferuje nam bogaty zakres pikseli oraz co najważniejsze zamienniki oraz oryginalny tusz są bardzo tanie w porównaniu do tych droższych. Często jest w porównaniu do HP koszt o 10 razy mniejszy za tą samą dawkę tuszu. Oczywiście musimy pamiętać, że ta drukarka tego tuszu relatywnie zużyje więcej, ponieważ nie jest tak bardzo wyspecjalizowana.

4 myśli na temat “Najlepsza drukarka do 300 złotych

  1. Ricoh jest dobry, ale często się psuje i trzeba go naprawiać

  2. SP 112 daje radę, ale nie wymagajcie cudów 😛

Dodaj komentarz