HP Officejet Pro X

Mała i szybka – HP Officejet Pro X

Postanowiłem trochę poopowiadać o urządzeniach, które mogą zainteresować najbardziej wymagających czytelników tej strony. Powiemy sobie tutaj o rekordach, a co najważniejsze poznamy jakie firmy technologiczne posiadają wytworzoną technologię wewnętrzną. W tym przypadku padło na model HP Officejet Pro X, czyli rekordzistę prędkości druku z roku 2013. Oczywiście chodzi tutaj o drukarki personalne nie zajmujące dużej przestrzeni w biurze, czy też w domu.

HP Officejet Pro X

HP Officejet Pro X
HP Officejet Pro X

Pokazany na zdjęciu model zadebiutował na rynku Polskim w roku 2013, w tym samym roku został ogłoszony najszybszą personalną drukarką. Drukarka ta w technice atramentowej drukuje ponad 70 stron na minutę w wysokiej rozdzielczości. Początkowo najtańsza wersja tego urządzenia kosztowała przeszło 2000 złotych. Dzisiaj są to koszta w granicy 1400. Staniała więc o 30%. Czy to dużo? Z pewnością technologia idzie na przód, a to co było kiedyś najlepsze dziś już się do tego grona nie zalicza.

Jakim sposobem druk atramentowy w tak szybkim czasie pozwala nam na wydrukowanie dobrej jakości nakładu?

Otóż firma HP w 2013 roku wprowadziła do swojej maszyny technologię HP PageWide, która jest stosowana po dzisiejszy dzień. Obniża ona czas pracy maszyny. Dodatkowo zmniejsza się ciepło przez nią wydalane co bezpośrednio wpływa na niższy pobór mocy.

Co najciekawsze drukarka ta posiada opcję dwustronnego drukowania, co jest już niezłym dodatkiem ! Jak to wszystko działa? Otóż są przygotowane do obsługi tego urządzenia odpowiednie programy oraz treści instruktażowe przez firmę Hewlett-Packard.

 

Kończąc ten wpis chciałbym zauważyć, że drukarka ta nadal jest prekursorem w swojej dziedzinie, a samo jej posiadanie sprawi, że będziemy mogli się poczuć gadżeto-maniakiem.

5 myśli na temat “Mała i szybka – HP Officejet Pro X

  1. 1500? Taka kwota to by mi się nawet nie śniła

  2. Teraz już są powyżej 80 nie?

Dodaj komentarz